Tuulil (42) ja Kristjanil (45) on kaks last ja oma maja. Pere sissetulekuteks on palgatulu ja peretoetused ning finantskohustuste hulgas nii eluasemelaen kui liisingud. Oleme tänulikud Tuulile, et ta oli nõus jagama oma pereliikme tervisega seotud isiklikku lugu.
Õnneks oli elu meid kokku viinud olukordade ja inimestega, kes ajendasid meid mehega elukindlustust tegema. Selle sammu tegelikku tähendust aga taipasime ikka alles omal nahal läbi elades. Meie pere jaoks oli see tõesti „nagu välk selgest taevast“, kui Kristjan 2021. aasta sügisel haigeks jäi. Ta oli siis 44- aastane, tegeles regulaarselt spordiga, varasemaid tervisehädasid ei olnud.
Septembris tekkisid tal kaela ja roiete piirkonnas valud. Olime käinud just Hiiumaal õunamahla tegemas ning panime need sümptomid tuuliste sügisilmade süüks. Kuid valud ei läinud üle. Seda päeva, kui Kristjan perearsti juurde läks, ei unusta meie peres keegi. Korraks jäi nii lastel kui ka minul elu seisma.
Nii uskumatu kui see pole, sai ta just perearsti juures infarkti. Tagantjärele mõeldes oli see muidugi õnnelik juhus, et just seal. Seda enam, et meie esimene mõte oli, et selline diagnoos pole võimalik, kuna tegemist on ju noore ja terve mehega, kes just suvel oli käinud tervisekontrollis.
Kaks päeva uuringuid haiglas kinnitasid, et tuleb teha südame šunteerimine. Operatsiooniaja saime küll tänu noorele vanusele ja diagnoosi tõsidusele lähitulevikku, kuid selle nädala jooksul jõudsid peast läbi käia kõikvõimalikud muremõtted ja ka surmahirm. Elasime lastega nagu udus.
Suuremalt jaolt Kristjani sissetulekutega olid seotud laenukohustused, liisingud ja oma maja ülevalpidamine. Õnneks oli mehel tehtud nii elukindlustuse poliis kui ka selle lisana kriitilise haiguse kindlustus. Kuna mure tema tervise pärast oli nii suur, siis oli tohutu kergendus, et me lastega ei pidanud muretsema, kuidas me rahaliselt hakkama saame.
Kui mees sai haiglast välja, sai ka tema sellele mõtlemata rahulikult terveneda ja taastusravis käia. Kriitiliste haiguste kindlustuse hüvitis aitas meil muretult toime tulla ja kattis igapäevased kulud.
Lisaks kriitiliste haiguste kindlustusele on meie perel ka õnnetusjuhtumi kindlustused. Kuna lapsed mängivad nii korvpalli kui ka jalgpalli, siis on õnnetusjuhtumi trauma kindlustust meil samuti korduvalt vaja läinud.
Loodetavasti ei lähe ühelgi lugejal ei üht ega teist ega kolmandat kunagi vaja. Kuid ma räägin oma lugu selleks, et inimesed teadvustaksid, et ootamatusi ja halbu asju võib juhtuda igaühega.
“Nendele teemadele on põhjust mõelda just siis, kui kõik sujub ja teiega on kõik korras. Aina suurem hulk inimesi haigestub noores eas, kui ollakse oma elu ja karjääri kõrgpunktis ning lisaks tuleb vastutada kodulaenu ja perekonna eest,“ paneb INVL Life’i vanemriskihindaja Eva Tammai inimestele südamele.
Kriitilised haigused on näiteks vähk, infarkt, insult, pahaloomuline kasvaja ja muud eluohtlikud haigused. Neisse haigestumine ei pruugi lõpetada elu, kuid võib oluliselt mõjutada üldist toimetulekut.
Raskest haigusest tingitud füüsiline või vaimne puue võib perele olla rahaliselt sama laastav kui enneaegne surm.
Kui pereliige haigestub vähki, põeb südamepuudulikkust või muid eluohtlikke haigusi, võib inimene teatud perioodiks kaotada sissetuleku. Paljud sellised haigused võivad põhjustada täielikku või osalist töövõimetust.
Enamus inimesi tulevad õigeaegse avastamise ja ravi abil kriitilisest seisust välja, kuid taastumiseks kulub aega ja tavapärane sissetulek võib katkeda. Kriitiliste haiguste kindlustus võimaldab säilitada oma elukvaliteedi ja keskenduda ravile.
Kriitiliste haiguste kindlustussumma makstakse välja ühekordse maksena kriitilise haiguse esmase diagnoosi korral.
Ei ole võimalik sõlmida kindlustust, mis kaitseb haigestumise eest. Tervisliku eluviisi ja regulaarse kontrolliga saab vähendada haiguse tekkeriski, kuid mitte seda täielikult kõrvaldada.
Elukindlustuse lisakaitsete olemasolu lubab suurema kindlustundega elule vastu minna.
Enne lepingu sõlmimist konsulteeri nõustajaga, tutvu teenuse tingimuste ja võimalike riskidega.