INVL Logo

Õnnetused on maailma avastades, lõbutsedes ja trenni tehes kerged tulema

Oma lugu jagab Irja (42), kelle peres aitas lapsele tehtud õnnetusjuhtumi kindlustuskaitse tagada rahalise turvatunde ja rõõmsama taastumise.

Eelmise aasta oktoobrit meenutab Irja nii:

Meie 9-aastane poeg läks sügisel peale kooli sõpradega mänguväljakule ja kukkus mänguhoos redelilt maha ning seljaga vastu maad. Mats oli küll tugev, aga poiss arvas, et midagi hullu ei ole ja sõbrad saatsid ta koju. Kodus ei andnud valu järele ja õhtul tuli pöörduda lastehaigla EMO-sse, kus selgus, et murdunud oli üks rinnalülidest.

Esialgu oli see muidugi suur ehmatus ja šokk, et mis nüüd edasi saab, aga õnneks vigastus suuremat arstlikku sekkumist siiski ei vajanud. Taastumisaeg oli lapse jaoks pikk ja tüütu, kuna kolm nädalat võis olla kas ainult pikali või püsti. Istuda tuli võimalikult vähe. Taastumise perioodil oli minul õnneks võimalik olla kodukontoris ja lapsele toeks. Peale kolme nädalat selja hoidmist sai ta tagasi kooli minna, kuid kehalises kasvatuse tundides ei saanud ta veel kuu aega käia.

Lapse isa oli võtnud lisaks enda elukindlustuskaitsele ka lisakindlustuse poisile, mille all on nii õnnetusjuhtumi kui ka kriitilise haiguse kaitsed. Õnnetuse korral maksab kindlustus hüvitise, mida saab kasutada oma lapse tervise ning heaolu taastamiseks.

Peale õnnetuse toimumist tegi isa kahjuavalduse ja esitas uuringu tulemused ja epikriisi. Meile maksti kindlustussumma hästi kiiresti välja. Füsioteraapia ei olnud meie puhul vajalik. Küll aga soovitati poisil ujumas käia, et selga treenida. Kuigi meil taastumisega ja elukorralduse muutustega väga erakordseid väljaminekuid ei kaasnenud, siis ikkagi sai üht-teist soetatud lapse meeleheaks, et antud periood võimalikult rõõmsalt üle elada.

Praegu on meiega kõik korras, aga ütlen ausalt, et lähme suvistele seiklustele vastu suurema kindlustundega, kuna kõigil pereliikmetel on kehtiv õnnetusjuhtumi kindlustus.

Kas sinu pere on rahaliselt kindlustatud igaks eluolukorraks?

Ei ole võimalik sõlmida kindlustust, mis kaitseks traumade eest. Kuid elukindlustuse lisakaitsete olemasolu lubab suurema kindlustundega elule ja suveseiklustele vastu minna.

„Isegi kui luumurd või muu vigastus ei vaja ulatuslikke kirurgilisi protseduure, võib see siiski piirata inimese võimet töötada või teha asju, mida ta naudib, kuni vigastus on täielikult paranenud.

Korraga nädalaid või kuid tööst või koolist eemal olla on juba piisav katsumus,“ kommenteerib INVL Life’i vanemriskihindaja Eva Tammai.

Täiskasvanu elukindlustuse poliisi juurde on võimalik laste jaoks lisada lahendus trauma, invaliidsuse ja  kriitiliste haiguste lisakindlustuste valikust. INVL Life’i laste kindlustuskaitse on fikseeritud hinnaga kaitse kogu perioodiks, mis võib olla vastavalt 2. elukuust kuni 26. aastani.

INVL Life Eesti statistikale toetudes on lastega traumade osakaal umbes kolmandik. Viimase 15 kuu statistikas on  saabunud nõuetest 30% seotud lastega. Kõige noorem kahjusaaja on olnud 1- aastane tüdruk, kellel oli pöidlamurd. Üldiselt juhtub aga enam õnnetusi poistega.

 

Enne lepingu sõlmimist konsulteeri nõustajaga, tutvu teenuse tingimuste ja võimalike riskidega.