INVL Logo

Valmistu pensionipõlveks

Pensioniaastad moodustavad Teie elust ühe kolmandiku. Kindlasti on Teil selleks eluperioodiks plaane ja unistusi.

Mida võimaldab pension Teil ette võtta?
Võite avastada, et riiklik vanaduspension on üllatavalt väike. Just siis, kui Teil on lõpuks aega elu nautida, reisida ja kasutada erinevaid teenuseid, on sissetulek järsult vähenenud. Lisaks sellele võib riiklik pension tulevikus veelgi väiksem olla, kuna kasvava rahvastiku pensionite eest maksab vähem maksumaksjaid. Kui kasutate ainult I ja II samba pensioni, siis moodustab vanaduspension vaid ligikaudu 40% Teie praegusest sissetulekust.

III pensionisambasse kogumise eelised

  • Paindlik kogumine– valige ise, kui suure summa kõrvale panete, et see vastaks Teie vajadustele ja praegustele võimalustele.
  • Maksusoodustused– see on pikaajaliseks kogumiseks parim viis, kuna III pensionisambasse tehtud makstele kehtib maksusoodustus. Igal aastal saate III sambasse tehtud maksetelt tagasi 20% tulumaksutagastuse. See kehtib kuni 15%-le Teie aastasest brutotulust ja on maksimaalselt 6000 eurot aastas. Näiteks kui maksate pensionisambasse igakuiselt 100 eurot, siis saate järgmisel kevadel 240 eurot tulumaksutagastust, mille võite omakorda re-investeerida III samba lepingusse.
  • Kogutud säästude väljavõtmine– vajadusel saate raha kasutada ka enne pensioniikka jõudmist, ehkki sellel juhul arvestatakse väljamakselt maha tulumaks. Viis aastat enne pensioniiga, kui III samba leping on kehtinud vähemalt viis aastat, on raha väljavõtmisel tulumaksumäär vaid 10%. Sama tulumaksumäär kehtib ka invaliidsuse ja töövõimetuse korral.

Ärge laske ennast piirata, vaid tegutsege. Võimaldage endale parem tulevik. Igakuiselt soovitatakse säästa vähemalt 10−15% oma sissetulekust, et tagada endale pensionipäevadeks praegune elustandard. Alustage juba täna – mida varem alustate, seda suurem on Teie tulevane pension.