INVL Logo

Invalda INVL allkirjastas kokkuleppe, millega võtab üle Mandatum Life’i Baltikumi äriüksused

Varahaldusgrupp Invalda INVL teatas täna, et allkirjastas kokkuleppe, millega võtab üle Soome ühe suurema elukindlustusseltsi Mandatum Life’i Baltikumi äriüksused. Mandatum Life tegutseb Baltikumis oma Leedu, Läti ja Eesti filiaalide kaudu.

Mandatum Life’il on Baltimaades peaaegu 30 000 klienti; seltsi 2020. aasta müügitulu oli 7,9 miljonit eurot ning laekunud kindlustusmaksete kogusumma 22 miljonit eurot.

Üleminek peaks toimuma 2022. aasta keskpaigas ning selleks on vaja Baltikumi ja Soome finantsjärelevalveasutuste kinnitust ja tegevuslubasid. Mandatum Life’i Baltikumi elukindlustuslepingud võtab üle Invalda INVL-i asutatud uus ettevõte, pidades silmas kõiki vajalikke nõudeid.

Kuni ülemineku lõpuleviimiseni tegutseb Mandatum Life Baltikumis edasi ning kõik kliendid, kes soovivad sõlmida elukindlustuslepingut, saavad teha seda Mandatum Life’i filiaalides ja selle kindlustustoodete ametlike turustajate juures. Lisaks loodab Invalda INVL Grupp, et saab juba enne ülemineku lõpuleviimist, täpsemalt 2021. aasta sügisel, hakata pakkuma oma Leedu klientidele elukindlustusteenuseid koostöös Mandatum Life’iga.

Ühendades Invalda INVL’i 30-aastase investeerimiskogemuse Mandatum Life’i põhjamaise investeerimiskogemuse ja traditsiooniga Baltikumis, võtab Invalda INVL Grupp eesmärgiks pakkuda erinevaid elu- ja tervisekindlustustooteid ning pikaajalise kogumise ja pensionilahendusi. Samuti toetab see ettevõtja sotsiaalset vastutust, pakkudes lahendusi, mis aitavad ettevõtetel hoolitseda nii töötajate pikaajalise motiveerimise kui rahalise turvatunde eest.

Invalda INVL’i presidendi Darius Šulnise kommentaar:
„See tehing võimaldab meil pakkuda nii rahalisele turvatundele kui heaolule keskendunud lahendusi, mis on kujundatud vastavalt iga kliendi konkreetsetele vajadustele. Me tahame olla kliendi esimene ja parim valik pikaajaliseks kogumiseks ja isiklike rahaasjade haldamiseks.“

Šulnis lisas: „Oluline on see, et Mandatuim Life’i meeskond tugevdab ja laiendab meie grupi ekspertiisi investeeringute ja elukindlustuse vallas. See tehing on suurepärane arenguvõimalus nii INVL Grupi kui Mandatum Life’i praegustele töötajatele ning lisaks ka neile, kes soovivad aidata luua rahalist heaolu ja tahavad töötada meeskonnas, mis võtab vastu tõelisi otsuseid ja viib ellu positiivseid muudatusi.

Tänu kasvanud varade hulgale, mille eraisikud ja institutsionaalsed investorid on Invalda INVL Grupi hoolde usaldanud, ning Baltikumi suurimale meeskonnale, mis nende varadega töötab, saame suurendada investeeringuid ettevõtetesse, mis meie koduturgudel juba tegutsevad või alles alustavad. See mõjutab positiivselt Balti regiooni arengut ja kasvu tervikuna. Investeeringute haldusel ja elukindlustusel on palju ühist ning usume, et see üleminek annab kõigile sidusrühmadele lisaväärtust“  

Mandatum Life’i asepresident Sanna Rajaniemi, kes vastutab ettevõtte tegevuse eest Baltikumis, lisas:
Oleme oma äritegevuse Baltikumis edukalt ümber korraldanud ja seda kasvatanud. Soovisime ettevõtte kasvu väliste müügikanalite kaudu ja saavutasime seatud eesmärgid. Suurepärased klientide ja töötajate rahulolunäitajad lisaks headele finantstulemustele andsid meile märku, et olime õigel kursil. Eelmisel aastal vaatas Mandatum Life oma äristrateegia ja fookused üle ning Invalda INVL-i pakkumine tuli meie strateegiliste muutuste mõttes just õigel ajal.“

Lähemalt Invalda INVL-st

Invalda INVL on juhtiv varahaldusgrupp, mis on avatud ja kasvav, investeerib koos klientidega ja loob oma töö kaudu inimestele heaolu. Grupi Leedus ja Lätis tegutsevad ettevõtted teenindavad üle 240 000 eraisikust ja ettevõtjast klienti, seda nii Baltikumis kui mujal maailmas. Kliendid on Invalda INVL grupi hoolde usaldanud üle 1,3 miljardi euro, mida hallatakse eri varaklassides, kaasa arvatud pensioni- ja investeerimisfondid, individuaalsed portfellid, erakapitalinvesteeringud  ning muud alternatiivse investeeringud. Invalda INVL-i aktsiatega on Nasdaq Vilniuse börsil kaubeldud alates 1995. aastast.

Mandatum Life

Mandatum Life on Soome finantsteenusepakkuja, mis kuulub edukasse Sampo gruppi. Mandatum Life pakub oma klientidele lahendusi vara kogumiseks ja tulevikuks valmistumiseks. Mandatum Life’i teenuste hulka kuuluvad investeerimisriskiga elukindlustus ja varahaldus, kogumis- ja investeerimisteenused, pensioni- ja motivatsioonilahendused ettevõtetele ning sellega seotud konsultatsiooniteenused. Mandatum Life tegutseb Soomes ja Baltikumis. Eestis, Lätis ja Leedus on Mandatum Life’il kokku 83 töötajat.

Mandatum Life (enne Sampo Life) on tegutsenud Lätis alates 1997. aastast, Eestis alates 1999. aastast ja Leedus alates 2000. aastas, keskendudes jae- ja äriklientide elukindlustus- ja investeerimislahendustele.