INVL Logo

INVL toob turule EQT investorfondi

Baltikumi juhtiv investeerimis- ja elukindlustusgrupp INVL on toonud turule uue investorfondi (feeder fund), mis investeerib ühe maailma suurima erakapitaliinvesteeringute ettevõtte EQT asutatud fondi EQT X. EQT X fondi sihtmaht on 20 miljardit eurot ning fond investeerib peamiselt Euroopa ja USA tervishoiu-, tehnoloogia ja äriteenuste sektori ettevõtetesse.   

Kinnine fond  INVL Partner Private Equity Fund I, mis on mõeldud varahaldusettevõtte INVL Asset Management teadlikele klientidele, alustab tegevust siis, kui Leedu keskpank on alafondi tingimused kinnitanud.

„Pakume kohalikele investoritele võimaluse investeerida maailmaklassi fondidesse, millele on kõrgete sisenemispiirangute tõttu muidu väga keeruline ligi pääseda. Samuti on see hea võimalus investeeringute hajutamiseks,“ sõnab INVL grupi erakapitaliinvesteeringute juht Vytautas Plunksnis.

Ta märgib, et EQT keskendub investeeringutele ettevõtetesse, millel on pikaajaline kasvupotentsiaal ning mis on võtnud sihiks teenida kõrgemat tootlust, hoides riski samas madalamal kui erakapitaliinvesteeringute vallas keskmiselt.

Ühe maailma suurima erakapitaliinvesteeringute halduri EQT erakapitalifondide ajalooline keskmine aastane netotootlus alates 1995. aastast on 22%. EQT erakapitaliinvesteeringuid haldavad 145 investeerimisasjatundjat.

2022. aasta septembri lõpu seisuga on EQT hallatavate kliendivarade maht 115 miljardit eurot. Selle Luksemburgis registreeritud EQT X fondis, mis loodi eelmisel aastal ning millesse hakkab otseinvesteeringuid tegema INVL Partner Private Equity Fund I, oli 2022. aasta lõpu seisuga 15 miljardit eurot ning eesmärk on suurendada seda mahtu 20 miljardi euroni.

INVL Partner Private Equity Fund I asutamisega algab ka fondiosakute pakkumine, mis kestab märtsi lõpuni. Leedus pakub fondiosakuid INVL Financial Advisors. Minimaalne investeeritav summa on 125 000 eurot. Fondi investeerimistähtaeg on 15 aastat. INVL Partner Private Equity Fund I võtab sihiks teenida aastas ligikaudu 15% netotootlust.

INVL Grupist

INVL on Baltikumi juhtiv investeerimis- ja elukindlustusgrupp, mille ettevõtted haldavad pensioni- ja investeerimisfonde, elukindlustusportfelle, individuaalseid portfelle, erakapitaliinvesteeringuid ning muid alternatiivseid investeeringuid. Üle 300 000 kliendi Leedust, Lätist ja Eestist ning rahvusvahelised investorid on usaldanud grupi hallata kokku üle 1,75 miljardi euro väärtuses varasid. Grupp on nüüdseks tegutsenud juba üle 30 aasta ning sellel on laialdane kogemus erakapitaliinvesteeringute haldamisel ning selliste turuosaliste loomisel, mis on Baltikumis ning Kesk- ja Ida-Euroopas omas vallas tipptegijad.